Proč to pořád blbne?? (EDIT: Problémy spojení a prvotní připojení) Vyřešeno

Našli jste chybu u digitální centrály TCS nebo Android aplikace? Přidejte příspěvek do tohoto fóra a někdo se Vám bude brzy věnovat. Nezapomeňte si prosím přečíst pravidla, jak hlásit chyby!
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Proč to pořád blbne?? (EDIT: Problémy spojení a prvotní připojení)

Příspěvek od apa »

Dobrý den pane Závodny
Mám prosím takový dojem, že čím déle tuto vaši centrálu mám ( centrála1 ) tak tím více pozoruji, že problému s ní jen přibývá. Ať již v nových aktualizacích, samotné aplikaci a nebo v centrále. Nynější problém spočívá v tom, že chci jezdit a nemohu. V aplikaci si rozkliknu mašinku, která zezelená a objeví se u ni nějaká zelená ikona postavičky. Ta tam předtím nebyla. Někdy mi toťiž mašinu načte, někdy nenačte a dlouze neustále dokola načítá. Tak nějak podobně je to i z vypináním mašinky. Okno je stále zelené točí a načítá a nic!! Nekonečné restarty centrály někdy pomůžou, ale většinou ne. Již jsem vcelku bezradný a problém nelze nijak nalézt. Popravdě z mašinkama s kterýma se před nějakým časem normalně jezdilo je konec. Můžu se sice stát jen sběratel mašinek, ale to rozhodně nechci!
Jsem vcelku klidný člověk, ale čeho je moc...
Když se vrátim v čase, tak upřímně lituji, lituji ten den, kdy jsem se nechal od jistého pána jistého shopu, který Vám dělá reklamu přesvědčit k její koupi.
apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
velice mě mrzí, že s centrálou máte tak špatné zkušenosti, ale určitě Váš problém má nějaké vysvětlení. Omlouvám se, že jsem se neozval dříve, byl jsem teď pár dní mimo republiku a nevšiml jsem si nového příspěvku na fóru.

Potřeboval bych prosím znát několik informací:
1. Verze softwaru v centrále
2. Verze Android aplikace
3. Verze Androidu v telefonu (případně i model)

Také můžete vyzkoušet centrálu bez SD karty a přidat pouze jednu lokomotivu. Zkusit se k ní připojit. Je tam stále stejný problém?
Podle Vašich předchozích problémů by mohl být i nějaký problém ve Vaší domácí síti. Jestli je třeba moc zařízení připojených k routeru, ke kterému je připojena centrála. A nebo nějaká aktualizace telefonu, se kterým centrálu používáte.

Jakmile budu mít více informací, tak se pokusím zjistit, kde by mohl být problém a vyřešit ho.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od apa »

Dobrý den
Po delší době jsem se vrátil k centrále a zkoušel jsem odzkoušet novou mašinku. Zaprvé jsem byl překvapen novým designem a grafickou změnou oken v aplikaci.
Předpokládám, že změna grafiky oken, přidání funkcí je hlavně pro majitele TCS 2. O TCS 2 jsem četl, také i o možné výměně základní desky, za desku TCS 2 a zvažuji to.
Trošku zmatek než jsem zjistil kde co je, ale dobré...

Teď se prosím vrátím k problémům s centrálou.
Pokusím se Vám napsat a očíslovat problémy co jsem zaznamenal.

Softwarová verze centrály TCS1 - 1.1.2
Verze Android aplikace - 2.0.22
Telefon Redmi Note 9Pro s verzi Android 11
Telefon byl vyměněn asi před půl rokem. K Wifi síti ( Smart router od 02 ) je připojen jen Notebook, centrála TCS a naše dva telefony nic víc.

Problémy:
1. Po zapnutí okna s lokomotivou někdy jen točí a načítá, někdy načte ihned. Po vypnutí loko stejný problém.
2. Po vypnutí zeleného okna s lokomotivou vyskočí okno, že zařízení neexistuje, nutno restartovat. Tohle se děje často!
3. Také se stává při provozu, že z ničeho nic vyskočí okno CHYBA nutno restartovat. Tohle se děje také příliš často!

Děkuji za pomoc a vysvětlení
S pozdravem apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
děkuji za informace.

Nová verze aplikace není jen pro majitele TCS-2, ale je i pro původní centrály TCS. Je tam několik vylepšení, které jsme nechtěli odepřít stávajícím zákazníkům. Také jsme se snažili přidat mnohem více nápovědy, kde to bylo možné. Aplikace by měla být i stabilnější (testovali to i lidé s původní centrálou TCS právě). Doufám tedy, že překvapení změny designu bylo v dobrém, snaha byla, aby to nebylo moc jiné, ale jednodušší.

K Vašim problémům:
Problémy jsou pořád i s novou aplikací?
Problém číslo 3 se bohužel občas děje a pracujeme na jeho opravení.
Problém číslo 1 a s tím související i číslo 2 jsme zatím při testování neobjevily. Je ovšem jasné, že tyto dva problémy spolu souvisí. Já osobně si trochu myslím, že je to způsobeno něčím v telefonu. Máte možnost prosím vyzkoušet centrálu s jiným telefonem na stejné domácí síti? Ideálně úplně s jinou značkou třeba od někoho z rodiny? Ještě by to mohlo být i chytrým routerem od O2. To by se dalo eliminovat s použitím TCS-2.

Ohledně centrály TCS-2, ve Vašem případě bychom se mohli třeba nějak domluvit, že bychom Vám zapůjčili testovací verzi TCS-2 na pár dní a vyzkoušel byste si, jestli to vyřešilo problém. Ale obávám se, že popisovaný problém je v Android aplikaci (respektive v kombinaci s telefonem). Bohužel momentálně nemáme k dispozici na testování značku Redmi.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od apa »

Dobrý den

Předně Vám děkuji za rady ohledně problému s TCS1

Ano pravděpodobně bude problém někde ve spojení aplikace a telefonu Redmi Note 9Pro. Vyzkoušený byl jiný asi 5 let starý tel. Huawei s Androidem hodně starým a problémy se najednou neobjevují. Takže velká radost!!! Jen v zeleně rozkliknutém okně lokomotivy, je jakýsi podivný obrazec místo ikony figury. To je ale to poslední, co by mně vadilo.
Podstatné je, že problémy zatím ustaly. Nedokážu specifikovat proč se tak děje, ale z dřívějška jsem používal také starší tel. a problémy sice nějaké sporadicky byly, ale nikdy ne takového charakteru, jako na tel. Redmi Note. Co je v telefonu Redmi Note špatně bych potřeboval zjistit, snad možná nějaké nastavení něčeho, co způsobuje tyto problémy???
Nicméně jak také mnozí ze zkušenosti jistě potvrdí, že ne každá nová vylepšená verze Androidu je opravdu výhra...Já osobně zásadně nejsem příznivcem neustále nových Android verzí!
Ještě by mne zajímala možná výměna desky, za desku TCS2, jestli by to případně nepomohlo??

Děkuji moc
S pozdravem apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
jsem rád, že jsme zjistili, kde byl problém. Zkoušel jsem se ptát uživatelů na Facebooku a vypadá to, že jim centrála TCS funguje na telefonech Redmi. Asi to musí být buď ten Váš model nebo verze Androidu. Ještě mě napadá, někdy pomůže vypnout mobilní data během používání centrály TCS (Máte zapnuté mobilní data?).

A na tom starším telefonu Huawei máte už také tu novou Android aplikaci?

Ohledně přechodu na TCS-2 se obávám, že to bude stejné. Používá se stejná aplikace a data jsou taky stejná. Jen místo LAN je možné použít ještě WiFi ve dvou různých režimech.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od apa »

Dobrý den

Aplikace je v novém hávu i na starém tel. Huawei. Je stejná jako na Redmi a dokonce se objevují i zelení panáčci jako ikony. Na data jsem nikdy nejezdil a to na žádném telefonu. Vždy jen na wifi. Potíže jestli se teda znovu na Redmi objeví, tak budu muset bohužel zakoupit nějaký starý tel.
Děkuji
S pozdravem apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
Na data jezdit nejde. Myslel jsem to tak, že během ježdění data v telefonu úplně vypnout a nechat zapnutou jen WiFi. Na některém starším telefonu mě to dost pomohlo. Ale už je to dávno.

Rádi bychom zjistili, kde je problém a opravili ho, ale bohužel je to dost složité, když na žádném našem zařízení se problémy nevyskytují. Je dost možné, že je to nějakou kombinací něčeho, nějaký program, který běží na pozadí nebo tak něco.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od Joseff »

Dobrý den při instalaci centrály podle manuálu když zadám 4mistne heslo to zhruba 5vterin načítá a pak vyskočí okénko čas vypršel. Stále do kola.dekuji za radu
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč to pořád blbne??

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
o jakou centrálu se prosím jedná? Je to TCS (stříbrná) nebo TCS-2 (modrá)? U TCS-2 je rozdíl mezi heslem k WiFi a PINem. Heslo k WiFi je totiž "TCS-147258369" (bez uvozovek). V návodu je postup u TCS-2 ještě rozdělen podle verze Androidu v telefonu.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět