Centrála TCS a dekodéry Zimo MS Vyřešeno

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Odpovědět
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Zdravím přátelé, dosud jsem používal dekodéry Zimo MX a vše bylo v pořádku. S poslední digitalizací lokomotivy je problém. Lokomotiva pocukává, problikávají světla, zvuk po ujetí pár metrů chrčí...Došlo k reklamaci, ale dekodér mi byl vrácen s tím, že je vše v pořádku a mnou udané chyby prý vůbec nevykazuje. Současně jsem byl dotázán,zda má centrála dodává napětí 16V, protože Zimo MS vyžaduje minimální napětí 16V. Tvrdil jsem sice,že ano, ale pravda je jiná. Adaptér centrály má výstupní napětí 15V/4A. Do kolejí jde 14,6V bez i se zátěží.
Chci se zeptat,zda se někdo setkal s podobným problémem a zda je to možné vyřešit výměnou napájecího adaptéru a případně jaký adaptér koupit. Za Vaše reakce a rady předem díky. Kuba
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
omlouvám se, dotaz jsem viděl už včera večer, ale raději jsem odpověď odložil na dnes, už bylo dost pozdě, tak abych neodpověděl nějaký nesmysl.
Každopádně se omlouvám, za nevhodně zvolený zdroj. Doposud to problémy s žádnými dekodéry nedělalo, ale je pravda, že u TCS-2 už je zvolen zdroj s vyšším napětím, ale to je dáno i tím, že na vstupu je navíc dioda, na které je úbytek.
Původní centrály TCS byly testovány se zdrojem 18V / 3.33A, ale nakonec byl zvolen jiný (už nevím proč, ale cena v tom nebyla - nikdy jsme se nesnažili na něčem ušetřit na úkor kvality).

Odpověď je tedy taková, že můžete použít libovolný zdroj až 20V (testováno bylo max. 18V). Doporučuji použít stejný adaptér, jaký je přibalován k novým TCS-2 a tedy tento: https://www.tme.eu/cz/details/gsm60b18- ... mean-well/ Je vhodný pro použití pro modelovou železnici.

Ještě upozorňuji, že se může stát, že centrála bude detekovat zkrat (přetížení) při nižším proudu než do teď, protože bude nastaveno vyšší napětí. Napětí si poté můžete nastavit přímo v aplikaci.

Moc se omlouvám za způsobené potíže a přeji vše nejlepší v novém roce!
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Při testování TCS verze 1 nikdo netušil,že si Zimo usmyslí mimální napětí 16V. Netřeba se omlouvat. Jsem rád, že to jde vyřešit výměnou zdroje. Už jsem zmínil,že dosud žádné takové problémy nebyly. Nový zdroj je objednán a o výsledku budu informovat.
TCS bych neměnil! Leda za verzi 2, ale zatím nejsou možnosti.
Díky!!!
sidlo
Příspěvky: 28
Registrován: 27.12.2023 11:36:27
x 2

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od sidlo »

Obávám se, že se radujete předčasně.

Podíval jsem se do manuálu pro dekodéry Zimo MS http://www.zimo.at/web2010/documents/MS ... ers_EN.pdf. Tam se o minimálním požadovaném napětí 16 V nic nepíše. Naopak na straně 7 v technických datech se píše, že povolené napětí je v mezích 10 - 35 V a dále se píše, že dekodér funguje už od 7 V.

Vyzkoušel jsem lokomotivu T678.007 H0 MTB s dekodérem MS450P22. Odpojil jsem původní zdroj a připojil centrálu TCS-2 na zdroj 12,4 V. V kolejích jsem naměřil 11,25 V. Programování CV zcela bez problémů. Potom jsem rozsvítil světla, pustil zvuk a rozjel lokomotivu na plný výkon. Napětí v kolejích pokleslo na 9,75 V. Lokomotiva fungovala zcela bez problémů, bez jakéhokoliv cukání, poblikávání nebo chrčení.

Nevím jak proběhla reklamace, ale obávám se že váš problém nebude vyřešen změnou zdroje. A nedivil bych se tomu, že problém bude právě v dekodéru. V minulosti jsem měl problém se zvukovým dekodérem Zimo MX645P22. Při převzetí lokomotivy vše v pořádku. Po nějaké době začal zvuk chrčet. Prodejce http://pojezdy.eu/eshop/001-h0-kocour-t ... g-mtb.html mi dekodér bez řečí vyměnil. Problémy skončily.
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Dobrý den. Kolega měl pravdu,výměna adaptéru problém nevyřešila...stačilo prostě vyměnit reprák.
Mám teď problém s dalším dekodérem. Je to MS450P22. Je to můj nejnovější. Přišel od výrobce DPS již nastavený. Stačilo jen vyměnit DPS v lokomotivě a jede se. Ale ouha. Ono se nic neděje...zápis/čtení CV nic...ani drb...Poslal jsem tedy lokomotivu známému a funguje úplně normálně. Moje centrála jej prostě nevidí ...aktualizace v.1.5.5 pv 1.7. Budu zde vyčkávat na odpověď a další instrukce.Díky.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
omlouvám se ze dlouhou neaktivitu. Dnes se podařilo vydat aktualizaci pro starší TCS (jak jsem slíbil na Facebooku), která obsahuje jednu opravu ohledně čtení a zápisu CV z centrály TCS-2. Můžete prosím vyzkoušet, jestli to vyřeší Váš problém?

Dejte prosím vědět.
Děkuji za spolupráci.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Dobrý den. Zkouším, ale zatím aktualizaci nenašla...Vyčkám. Ono chvíli trvá než ta data sem do toho zapadákova dotečou...😉
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od zavavov »

Google aktualizaci zpřístupňuje lidem postupně. Může to trvat tak 2-3 dny.
Můžete zkusit najít aplikaci TCS Train v Google Obchodě a tam by mělo být tlačítko "aktualizovat". Ale i to trvá, než se objeví.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Aktualizace stažena, CV načteno i přepsáno. Lokomotiva cajk! Mockrát děkuji za pomoc!!!!
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a dekodéry Zimo MS

Příspěvek od zavavov »

Tak to je super. Děkujeme za nahlášení problému a trpělivost při jeho řešení.
Ať se daří 👍
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět