Traincontroller 7

Našli jste chybu u digitální centrály TCS nebo Android aplikace? Přidejte příspěvek do tohoto fóra a někdo se Vám bude brzy věnovat. Nezapomeňte si prosím přečíst pravidla, jak hlásit chyby!
Odpovědět
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Traincontroller 7

Příspěvek od Dancer »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli se mi můžete ozvat ti, co mají TCS a traincontroller? Mám TC7 gold a bohužel mi toto spojení zlobí. V TC se mi nezobrazuje změna výhybek, když je přehodím v aplikaci, na ovl. pultu pomocí modulu TCO a ani na MM. To by ani zas tak nevadilo. Ale bohužel ústředna mi neumí pustit více plánů (jízd lokomotiv) najednou. Jakmile se 2. lokomotiva rozjede, 1. se zastaví. Nemůže to být tím, že si TC rezervuje pouze 1 lokomotivu?

Poradíte někdo prosím?
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
Provádíme testování na TC již nějakou dobu a opravujeme chyby, ale ještě nejsme u konce a máme nyní dovolenou.
Dancer píše: 22.12.2023 21:23:39 když je přehodím v aplikaci, na ovl. pultu pomocí modulu TCO a ani na MM.
Vyzkoušíme a zjistíme, kde je chyba.
Dancer píše: 22.12.2023 21:23:39 Jakmile se 2. lokomotiva rozjede, 1. se zastaví.
Tohle by se rozhodně nemělo dít. Také vyzkoušíme a opravíme.

Omlouváme se za způsobené potíže.
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
konečně jsme se k tomu dostali.
Dancer píše: 22.12.2023 21:23:39 Jakmile se 2. lokomotiva rozjede, 1. se zastaví.
Tuto chybu jsme našli a opravili. Vzhledem k tomu, že chyb se objevilo přes Vánoce více, tak na tom pracujeme. Oprava se objeví v další aktualizaci, která bude snad do konce ledna (podle toho, jak testeři budou stíhat s otestováním).
Dancer píše: 22.12.2023 21:23:39 V TC se mi nezobrazuje změna výhybek, když je přehodím v aplikaci, na ovl. pultu pomocí modulu TCO a ani na MM
Tento problém ještě řešíme, ale skutečně to nefunguje a pracujeme na opravě.

Moc se omlouvám za způsobené potíže.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od zavavov »

Dancer píše: 22.12.2023 21:23:39 V TC se mi nezobrazuje změna výhybek, když je přehodím v aplikaci, na ovl. pultu pomocí modulu TCO a ani na MM.
Tak dnes jsme vyřešili i tento problém. Jak už jsem psal, bude dostupné v lednové aktualizaci.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od Dancer »

Dobrý večer,
dnes jsem se dostal k výměně ústředny za TCS a otestování. Bohužel asi došlo ještě k nějaké chybě, protože stále platí, že se změny výhybek na MM nebo aplikaci Z21 neprojeví v traincontrolleru jako změna výhybky, ale mění se obsazenost úseků.

Například:
Změna na výhybce 5 přes MM udělá změnu v TC na 2.modulu S88 pozice 1 a 2.
Změna na výhybce 6 přes MM udělá změnu v TC na 2.modulu S88 pozice 3 a 4.
Změna na výhybce 7 přes MM udělá změnu v TC na 2.modulu S88 pozice 5 a 6.

Dále změna výhybky na MM se ukáže v aplikaci TCS, ale už ne v Z21 ani traincontrolleru.
Stavy senzorů S88 se do TC posílají, ale nezobrazují se v aplikaci Z21 v telefonu.

Bohužel takto je centrála stále pro řízení z PC nepoužitelná.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
děkuji za zpětnou vazbu. Ještě se na to tedy společně podíváme. Nejprve se zeptám, máte určitě poslední aktualizaci v centrále? U TCS-2 se jedná se o verzi 2.3.28.

Máte TrainController připojený přes protokol XpressNet LAN?

Dále ohledně změny výhybek a S88 - tam je potřeba dát pozor na adresaci. Výhybka a modul S88 nesmějí mít stejnou adresu.

Ohledně Z21, to se přiznám, že jsme do toho teď netestovali. Ale všechny změny z aplikace TCS se projevovali v TrainControlleru. U senzorů S88 je možné přímo v nastavení nastavit posunutí adresy o určitý počet, to by mohlo pomoct, aby nebyly na stejné adrese jako výhybky.

Na Z21 se ještě podívám, ale obecně Z21 protokol je dost nespolehlivý a pro velké kolejiště nebo nějaké extra řízení ho nedoporučuji.

Moc se omlouvám, za způsobené potíže, ale určitě najdeme řešení.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
sidlo
Příspěvky: 28
Registrován: 27.12.2023 11:36:27
x 2

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od sidlo »

Pokud používám multiprotokolovou centrálu, tak platí, že ne všechny protokoly dělají to samé. Ono to z principu ani není možné. Množiny příkazů jednotlivých protokolů se totiž nepřekrývají. Zvláště při připojování programu v PC je nutné se řídit návodem. Např. multiprotokolová centrála DR5000 má pro každý program předepsáno jak se připojit. A také platí, že ostatní protokoly s DR5000 prostě nefungují. Pokud TCS předepisuje, že k počítači se má centrála připojit přes XNET, tak je to nutné respektovat.

Existuje více druhů zpětného ohlasu. Např. detekce obsazení, polohy výhybky, stav návěstidla. S88 je velmi jednoduchý ohlas, který nerozlišuje typ ohlasu. To, zdali se jedná o ohlas výhybky nebo detekce obsazení musí provést až řídící program. Train Controller neznám, ale Lokopin píše že zpětný ohlas výhybek je v tomto programu poněkud zjednodušen. Více v manuálu Train Controller nebo stránky Lokopin.
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od Dancer »

Dobrý večer,

děkuji za rady. Maté pravdu, jsem lajdák. Nepodíval jsem se pořádně do manuálu. Měl jsem nastavenu stejnou adresu pro zpětnou vazbu i výměny. Po posunutí S88 (o 512 pozic) jde přenos z MM do TC a opačně bezvadně.
V aplikaci Z21 nyní asi nebude zpětná vazba možná, protože tam jsou číslované moduly 1-20 se vstupy 1-8. Nezobrazují se změny výhybek. Vlakové funkce fungují při připojení přes wifi, ale po LAN nejdou. Máte vyzkoušenou nějakou jinou mobilní aplikaci, kde by se dal nakreslit Layout a ovládat ho?

Ještě bych se chtěl zeptat na možnost nastavení vlakových funkcí. Když je mám nastaveny standartně na ON/OFF, tak fungují dobře. Ale když je nastavím na typ TLAČÍTKO, tak se například zvuk přehraje jen jednou a pak už ne. Jako by zůstalo vyset sepnuté. Je to patrné u zeslabení (F26) a zesílení (F27) zvuku na ozvučené lokomotivě od Jacka. Zesílení jde do maxima a zeslabení nejde. Při stisku tlačítka a následné změně na on/off je vidět, že je tlačítko sepnuté.

Děkuji a omlouvám se za nedbalost.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
to jsem rád, že alespoň něco začalo fungovat.

Ohledně Z21, zkusím se na to ještě podívat. Ohledně zpětné vazby, ta by u Z21 neměla být posunutá - posunutí se týkalo jen protokolu XpressNet Li-LAN. Bohužel aplikace pro ovládání kolejiště, kde by bylo možné nakreslit layout a ovládat ho, neznám. Před časem jsme začali dělat něco takového: ovladaci-program-tcs-panel-f21/vyvoj-za ... --t24.html možná bych se k tomu měl zase vrátit....

Ohledně těch funkci. Mám také zvuky od Jacka v kvatru a funguje mi to. Pokud vím, tak dával vždy dekodéry ZIMO a u nich s tím nebyl problém. Ale je pravda, že teď mají nějaké nové řady. Ještě to prozkoumám, ale asi ne hned. Zvukové lokomotivy jsou teď v krabici asi až do léta :-( Nechal jsem si na testování jen dvě malé bez zvuku.

Děkuji za info a pokusíme se opravit i ostatní problémy.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
sidlo
Příspěvky: 28
Registrován: 27.12.2023 11:36:27
x 2

Re: Traincontroller 7

Příspěvek od sidlo »

Nastavení funkcí lokomotivních dekodérů. Není to vlastnost dekodéru ale ovladače. V základním stavu je to Zapnuto/Vypnuto. Některé aplikace tomu také říkají s Aretací. Pokud funkci nastavím jako Tlačítko, tedy bez Aretace, tak se po stisku tlačítka odešle ON a po uvolnění tlačítka OFF. Používá se to např. u houkaček nebo jiných zvuků, které je vhodné spouštět pouze jednou.

Mobilní aplikace, které umí zobrazit layout a z něho ovládat výhybky neznám. Nevím jak je na tom Train Controller.

Já jsem zatížen programem JMRI https://www.jmri.org/. Ten umí spustit vlastní web server a v něm zobrazit/ovládat všechny panely https://sites.google.com/site/sidloweb/ ... web-server. Kromě toho aplikace Engine Driver https://enginedriver.mstevetodd.com/ umí také zobrazovat panely z JMRI https://sites.google.com/site/sidloweb/withrottle.

Screenshot_20240201-191001_Engine Driver_800.png
Screenshot_20240201-191001_Engine Driver_800.png (30.56 KiB) Zobrazeno 2206 x
Odpovědět