Časový spínač u funkcí loko

Napadlo Vás, jak něco vylepšit na centrále TCS nebo Android aplikaci? Zde máte prostor.
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od Dancer »

Dobrý večer.

Chtěl bych se zeptat, zda li by bylo možné doplnit do aplikace funkčním tlačítkům u lokomotiv časový impulz?
Například digitální spřáhlo potřebuje mít po dobu rozpojení a poodjetí od vozů sepnutý výstup, jinak se neodpojí nebo neodjede. Následně po definované době by se výstup zase vypnul.

Děkuji
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
tohle asi nebude tak úplně jednoduché, ale hodíme to do seznamu funkcí a mrkneme na to, jak bude čas.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od zavavov »

Ještě nad tím tak přemýšlím, není lepší definovat tuto funkci jako ON/OFF a prostě to řídit sám? Když to bude nastaveno časem, tak ten vlak nemusí stihnout poodjet. Rozumím tomu správně? Nebo máte na mysli funkce loko v Akcích?
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od Dancer »

Myslel jsem to na záložce lokomotivy a jejího funkčního tlačítka. Například u aplikace Z21 ta možnost je. Případně, až bude fungovat komunikace do traincontrolleru, tak se to dá naprogramovat tam.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od zavavov »

Dancer píše: 1.9.2023 15:27:35 Myslel jsem to na záložce lokomotivy a jejího funkčního tlačítka. Například u aplikace Z21 ta možnost je. Případně, až bude fungovat komunikace do traincontrolleru, tak se to dá naprogramovat tam.
Aha, no mě to zrovna tam přišlo zbytečné. Ale budu nad tím ještě přemýšlet.
Pořád Vám nefunguje propojení s Traincontrollerem? Já myslel, že to už je vyřešené.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od Dancer »

Bohužel nefunguje úplně. Program se spojí, můžu ovládat jízdu lokomotiv, přestavovat výhybky, spínat relé a vidím i obsazené úseky na S88. Ale v TC nevidím povely od jiných zařízení (aplikace TCS, aplikace Z21, multimaus ...). Bohužel ani povely z TCO, které vysílají traincontrolleru povely pro vlakové cesty. Vypadá to jako jednostranná komunikace.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od Dancer »

Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s nastavením funkčního tlačítka lokomotivy jako tlačítko (ne vypýnač). Když je nastavím jako tlačítko, tak mi lokomotiva zareaguje pouze na 1. stisk, ale pak už nereaguje. Například píšťala houkne jen jednou a pak už nic. Problém je u nastavení hlasitosti, kdy se tlačítko sepne a zůstává v sepnutém stavu, takže loko buď moc řve, nebo je bez zvuku.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od zavavov »

Dancer píše: 6.9.2023 21:23:51 Bohužel nefunguje úplně. Program se spojí, můžu ovládat jízdu lokomotiv, přestavovat výhybky, spínat relé a vidím i obsazené úseky na S88. Ale v TC nevidím povely od jiných zařízení (aplikace TCS, aplikace Z21, multimaus ...). Bohužel ani povely z TCO, které vysílají traincontrolleru povely pro vlakové cesty. Vypadá to jako jednostranná komunikace.
Aha, to je zvláštní. Nevím, že by někdo měl tento problém. Nechám to ještě prověřit u testerů, kteří mají na starosti TrainController. Určitě by to mělo fungovat i zpátky do PC.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od zavavov »

Dancer píše: 6.9.2023 22:01:29 Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s nastavením funkčního tlačítka lokomotivy jako tlačítko (ne vypýnač). Když je nastavím jako tlačítko, tak mi lokomotiva zareaguje pouze na 1. stisk, ale pak už nereaguje. Například píšťala houkne jen jednou a pak už nic. Problém je u nastavení hlasitosti, kdy se tlačítko sepne a zůstává v sepnutém stavu, takže loko buď moc řve, nebo je bez zvuku.
Já sám používám funkční tlačítka jako tlačítka právě pro zvuky lokomotiv a neměl jsem s tím jediný problém. Mohu se prosím zeptat, jaký máte dekodér v lokomotivě? Já osobně jsem to zkoušel vždy jen se ZIMO.
Funguje to tak, že při stisku pošle vždy jen jedničku jako stav, ale nedojde nikdy k vypnutí. Vypadá to, že asi nějaký dekodér to vypnutí vyžaduje.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Časový spínač u funkcí loko

Příspěvek od Dancer »

zavavov píše: 7.9.2023 07:36:56
Dancer píše: 6.9.2023 22:01:29 Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je to s nastavením funkčního tlačítka lokomotivy jako tlačítko (ne vypýnač). Když je nastavím jako tlačítko, tak mi lokomotiva zareaguje pouze na 1. stisk, ale pak už nereaguje. Například píšťala houkne jen jednou a pak už nic. Problém je u nastavení hlasitosti, kdy se tlačítko sepne a zůstává v sepnutém stavu, takže loko buď moc řve, nebo je bez zvuku.
Já sám používám funkční tlačítka jako tlačítka právě pro zvuky lokomotiv a neměl jsem s tím jediný problém. Mohu se prosím zeptat, jaký máte dekodér v lokomotivě? Já osobně jsem to zkoušel vždy jen se ZIMO.
Funguje to tak, že při stisku pošle vždy jen jedničku jako stav, ale nedojde nikdy k vypnutí. Vypadá to, že asi nějaký dekodér to vypnutí vyžaduje.
Ve všech lokomotivách mám Zimo . V konkrétní testované je MX645P22. Ale večer zkusím i jiné lokomotivy.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Odpovědět