Návěst do app

Napadlo Vás, jak něco vylepšit na centrále TCS nebo Android aplikaci? Zde máte prostor.
Odpovědět
Kapmor
Příspěvky: 14
Registrován: 15.3.2022 21:19:42

Návěst do app

Příspěvek od Kapmor »

Ahoj, napadlo mě zda by třeba nebyl problém dát novou kategorii pro návěstidla, můžu použít tlačítkové zobrazení dekodéru, ale není to tak přehledné co které tlačítko značí za návěst.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěst do app

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
problém by to nebyl. Kategorie pro návěstidla už tam je. Jen zobrazení by mohlo být lepší než jen spínače nebo tlačítka.
Jediná otázka je, jak by to mělo vypadat a jak by se to mělo chovat. Vzhledem k tomu, že sám návěstidla nemám, tak nemám moc představu. A ani nevím, jaké dekodéry se používají pro návěstidla a jak se ovládají.

Budu rád za jakékoliv doplňující informace i nápady, jak by to mohlo vypadat. Pak to asi půjde.

Navíc ještě návěstidla asi může řešit automatizace, která je už v centrále, ale její nastavení stále není v aplikaci. Automatizace reaguje na senzory a podle toho umí ovládat příslušenství.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Kapmor
Příspěvky: 14
Registrován: 15.3.2022 21:19:42

Re: Návěst do app

Příspěvek od Kapmor »

ovládání těmi tlačítky mě napadlo, ale je to do dost nepřehledné. osobně mám zkušenost pouze s unidekodérem od dcc doma, který je vhodný tak pro max trojsvětlo, ale ne pro rychlostní návěstní soupravu. A pak s dekodérem od peliho pro jednotlivé návěsti, Ještě i uni16ard, ale s ním nemám zkušenost, možná se k němu časem dostanu. Ještě jsem nezkoušel návěsti ovládat přes tuto cetrálu a app (mám ji chvilu), zkusím večer. Ale asi nejjednodušší by se jevilo, že místo obrázku tlačítka by se dala navolit obrázek návěstního znaku, který by byl navázán na adresu příslušenství. Otázečka pak je kolik lidí používá klasické zapojení návěstidel. A nevím jak přesně funguje druhá varianta zapojení přes Scom.
Jen jsem v rychlosti ve photoshopu spíchl jak by to mohlo být. Ještě by možná bylo super, kdyby tam šlo toho příslušenství takhle naházet víc pod sebe jako u mašin než tím listovat v horním poli společně s přestavníky a osvětlením.
Nový projekt.jpg
Nový projekt.jpg (44.8 KiB) Zobrazeno 973 x
a aještě jedna taková drobnost, která by mohla jít zvolit. a to že při děleném zobrazení "na podél" by mohlo jít zvolit zda mít ovládání lokomotiv pod sebou nebo vedle sebe, viz skica :P
Snímek obrazovky 2023-03-16 153536.png
děkuji
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěst do app

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
děkuji za skvělý popis i s obrázky. Pokusím se, zařadit to nějak do plánů, ale v tuto chvíli nemůžu nic slíbit. Máme rozdělané teď dost velké úkoly na dlouhou dobu, ale když bude čas, tak se na to mrknem. Ty návěstidla budou asi potřeba i pro chystanou automatizaci (už nyní je možné automatizovaně ovládat příslušenství, například po obsazení úseku se spustí přejezd a mělo by to fungovat i pro návěstidla - jen to není v aplikaci a je potřeba to nastavit ručně pomocí souborů na SD kartě).

Ohledně změn v ovládání vlaků se zatím nic nechystá. To zobrazení na šířku je především pro tablety, kde se vejde více vlaků pod sebe normálně. Nebo také jsem to dělal proto, když jsem chtěl nastavovat CV a zároveň zkoušet výhybku nebo lokomotivu - pak je super to mít vedle sebe, když to člověk ladí. Nicméně už více lidí psalo, že by nebylo špatné udělat ovládání rychlosti i na výšku. Přidám to také do plánů a uvidíme.

Moc děkujeme za pomoc.
S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Návěst do app

Příspěvek od Dancer »

zavavov píše: 5.3.2023 10:29:58
Navíc ještě návěstidla asi může řešit automatizace, která je už v centrále, ale její nastavení stále není v aplikaci. Automatizace reaguje na senzory a podle toho umí ovládat příslušenství.
Automatizace reaguje na senzory zpětného hlášení (s88 atd.), nebo umí reagovat i na povely výhybek?

Jinak co se týká návěstidel, tak já mam na kolejišti dekodéry od peli, ktere jsou přímo pod návěstidlem a zabírá po sobě jdoucí adresy. Dále dekodéry, kde 3-znaké návěstidlo zabírá 1,5 adresy (např. 1 rovně, 1 odbočkou a 2 rovně). Tak by se u 3. znaku musela adresa rozdělit na půl a přiřadit.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěst do app

Příspěvek od zavavov »

Dancer píše: 29.8.2023 17:01:01 Automatizace reaguje na senzory zpětného hlášení (s88 atd.), nebo umí reagovat i na povely výhybek?
Bohužel máte pravdu. Nenapadlo nás přidat reakce na výhybky (snad v budoucnu).
Dancer píše: 29.8.2023 17:01:01 Jinak co se týká návěstidel, tak já mam na kolejišti dekodéry od peli, ktere jsou přímo pod návěstidlem a zabírá po sobě jdoucí adresy. Dále dekodéry, kde 3-znaké návěstidlo zabírá 1,5 adresy (např. 1 rovně, 1 odbočkou a 2 rovně). Tak by se u 3. znaku musela adresa rozdělit na půl a přiřadit.
Tohle je jeden z důvodů, proč ještě není zobrazení pro návěstidla v Android aplikaci. Je to dost komplikované - je spousta různých dekodérů a každý s jiným adresováním.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Návěst do app

Příspěvek od Dancer »

zavavov píše: 30.8.2023 09:28:04
Dancer píše: 29.8.2023 17:01:01 Automatizace reaguje na senzory zpětného hlášení (s88 atd.), nebo umí reagovat i na povely výhybek?
Bohužel máte pravdu. Nenapadlo nás přidat reakce na výhybky (snad v budoucnu).
To by bylo dobré mimo jíné i pro ovládací pult s TCO, kterým by šli nastavovat skupiny výměn nebo vlakové cesty.
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěst do app

Příspěvek od zavavov »

Dancer píše: 6.9.2023 21:31:55
zavavov píše: 30.8.2023 09:28:04
Dancer píše: 29.8.2023 17:01:01 Automatizace reaguje na senzory zpětného hlášení (s88 atd.), nebo umí reagovat i na povely výhybek?
Bohužel máte pravdu. Nenapadlo nás přidat reakce na výhybky (snad v budoucnu).
To by bylo dobré mimo jíné i pro ovládací pult s TCO, kterým by šli nastavovat skupiny výměn nebo vlakové cesty.
Vlakové cesty je možné ovládat například pomocí tlačítek z RS-BUS nebo S88 (sám jsem to takto chtěl mít, ale ještě jsem se k tomu nedostal). Ale máte pravdu.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Dancer
Příspěvky: 20
Registrován: 16.7.2023 10:34:58
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Návěst do app

Příspěvek od Dancer »

Dobrý den,
Plánuje se v budoucnu zahrnout do podmínek-spouštěčů i stav výhybek, nebo příslušenství? Otevřelo by se tím více možností automatizace.
Děkuji
Centrála DR5000 :arrow: TCS, Traincontroller 7 gold, komponenty DCCdoma.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 362
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěst do app

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
původně to bylo myšleno tak, že pokud bude výhybka se zpětným ohlasem přes S88/RS-BUS, tak na to půjde reagovat. Ale asi by neměl být problém udělat reakce i na příslušenství. Zatím to není v plánu, ale zvážíme to.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět