Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Předal jsem podnět ještě k přetestování testerům. Mají i PIKO dekodéry, tak uvidíme, co zjistí. Já jsem teď testoval několik problémových dekodérů z minulosti a máme problém se čtením jednoho starého Uhlebrock, zápis funguje. A dekodér Märklin nejde vůbec ani číst a zapisovat. Určitě se tomu budeme přednostně věnovat, jestli je chyba na naší straně.

Moc se omlouvám za způsobené potíže. Budu Vás zde informovat, jakmile budu mít více informací.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Zatím děkuji,,dyztak budu muset zakoupit jiný dekodér rovnou i s ozvučením
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
mám pro Vás info. Detailněji jsme zkoumali problém a zjistili jsme, že s některými dekodéry byl problém při čtení i zápisu CV. Jestli to zahrnuje i ten Váš, to nemohu nyní potvrdit, protože ten nemáme, ale je to dost pravděpodobné. Každopádně jsme vylepšili a opravili proces čtení i zápisu CV a nyní byla předána k testování nová aktualizace. Pokud vše bude v pořádku, tak do konce března by se měla dostat k Vám.

Myslím si, že pokud neproběhl žádný zápis do dekodéru, tak lokomotiva by měla jít ovládat na adrese 3. Ale pokud se podařilo alespoň nějaký ten zápis zpracovat, pak je dost možné, že už tam máte změněnou adresu. To půjde změnit i vyčíst až po aktualizaci.

Velice se omlouvám za způsobené potíže.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Příspěvek od Joseff »

Dobrý den
Na lokomotivě BR218 je asi dekodér špatný.
Koupil jsem si lokomotivu v DCC tu sem dal na kolej a jezdila a vše na ní fungovalo. Vydím problém v tom dekodéru.
Chci vás poprosit na jednom z vašich videii osazujete tuto lokomotivu a je i uni kondik můžete mě prosím napsat o jaký se jedná děkuji.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
ještě bych tu BR218 úplně nezavrhnul. Je možné, že se tam jen zapsala nějaká špatná adresa při těch pokusech. Po aktualizaci by to mělo fungovat.

Ohledně videa - bohužel BR218 žádnou nemám, tak jsem na to netočil ani video. Dekodér jsem osazoval jen do Bradavického Expressu od Hornby a pak do vánoční parní lokomotivy. Jinak také kupuji hlavně už hotové.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Příspěvek od Joseff »

Já ji nezavrhují jen do ní chci osadit dekodér i s ozvučením.. sháním jaký by tam šel.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Příspěvek od zavavov »

Myslel jsem to tak, že i ten dekodér uvnitř ještě může fungovat. Už ta aktualizace měla být venku, ale trochu se to celé zkomplikovalo a časově to nestíháme.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
konečně vyšla nová aktualizace, můžete ji prosím vyzkoušet s problémovou lokomotivou? Třeba už půjde změnit tu adresu - můžete zkusit změnu adresy rychlejším způsobem a to tak, že kliknete na položku na programovací koleji v Android aplikaci.

Děkujeme.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět