Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem Vyřešeno

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Odpovědět
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Dobrý den,

nedaří se mi pochopit nastavení dekodéru s Atmelem od dccdoma. Nejsem v tomto nikterak zběhlý a návod od výrobce plně nechápu. Nejde o zapojení, ale spíše o "přidělení" režimu a adres bez ovladače (myši). Používám aplikaci pro Android a do budoucna bych rád ovládal kolejiště počítačem. Tedy Rocrail. V Rocrail jsem se naučil používat modul S88, ale to je když nepočítám nastavení adres lokomotivám a vagonům asi vše. Rád bych se naučil systémem pro "blba" tj. krok za krokem nastavit multidekodér pro návěstidla (konkrétně dvě 4-znaká) a také třeba lampy apod..
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
moc se omlouvám za pozdní odpověď. Ohledně multidekodéru s Atmelem z DCCDoma je to docela prosté. V Android aplikaci si vytvořte příslušenství s adresou, kterou chcete, aby dekodér měl. Dejte si tam třeba kategorii lampy a Typ nechte na ON/OFF a zaškrtnuté DEC4 a Uložit.

Poté na multidekodéru stiskněte tlačítko a rozsvítí se LED. V Android aplikaci pak stačí jen přepnout jeden ze 4 spínačů do správné polohy podle tabulky v příloze. První spínač v aplikaci odpovídá prvním dvěma režimům, druhý dalším dvěma a tak dále... Po nastavení režimu zhasne LED. Tím je nastaven i režim i adresa. (Pro dvě čtyřznaké návěstidlo je potřeba přepnout čtvrtý spínač v aplikaci - jen si nejsem momentálně jistý jestli do ON nebo OFF)

Příloha:
55213 Nastavení Multidekodéru.pdf
(116.67 KiB) Staženo 66 x

V RocRail jsem příslušenství bohužel ještě nezkoušel, ale pokud ho tam budete zadávat, tak POZOR na adresu, ta není stejná jako v Android aplikaci. Tu si můžete přepočítat také v aplikaci takto: rady-a-postupy-f17/pridani-prislusenstv ... .html#p137 Pro RocRail je adresa XNET (dole), a TCS adresa (nahoře) je ta, která jste zadal do nového příslušenství + příslušný spínač, tedy čtvrtý ve vašem případě.

Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelné. Pokud něco není jasné, tak tady pokračujte v diskuzi.
Děkuji a ať se to podaří.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Re: Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Naprosto srozumitelné, mockrát děkuji. Chybu jsem dělal v tom, že jsem se snažil dekodér naprogramovat jako vyhýbku, ne jako příslušenství. Proto mi vždy spadl do režimu 1. Nyní dekodér přepíná s vazbou na výstupy dle tabulky. Zkusil jsem přepnout přepínač jak do ON tak OFF, v obou případech se návěstidlo chová stejně.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem

Příspěvek od zavavov »

Není za co. Mělo by to fungovat i pokud byste zvolil výhybky jako příslušenství. Mělo by to být jedno. A funguje tedy vše tak, jak má?
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Jakub Rajbl
Příspěvky: 8
Registrován: 11.2.2022 18:37:56

Re: Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem

Příspěvek od Jakub Rajbl »

Dekodér je nastaven v režimu, jaký jsem potřeboval. Dekordér však přepíná s jistou vazbou na výstupy. Nejsem si jistý, zda ho budu moct použít v mém případě. Načtrnul jsem rychle schéma stanice a rozmístění návěstidel, bohužel mi nejde fotka přeškálovat pod 1MB . Pokud bych to měl v rychlosti popsat, tak je to stanice Branná v Jeseníkách. Ohraničena na obou zhlavích vjezdovými 4-znak návěstidly 470, před nimi samostatné předsvěsti 210. Pro odjezd jsou společná 4-znak návěstidla 480. Je mi jasné, že tento problém se už tohoto fóra netýká, ale nebude lepší Atmela použít třeba jen na lampy a osvětlení budov a k návěstidlům pořídit něco jiného?
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 352
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála TCS a nastavení multidekodéru s Atmelem

Příspěvek od zavavov »

To jsem rád, že se podařilo tedy dekodér dostat do stavu, který jste chtěl. Bohužel s návěstidly asi moc neporadím. Sám na kolejišti žádné nemám a ani zkušenosti s nimi žádné nemám. To už bude asi dotaz na někoho jiného. Sám jsem se k tomuto tématu chtěl někdy dostat a nastudovat si ho, ale nebyl vůbec čas. Omlouvám se.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět