Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Co přesně znamená, že je to v analogu? Koleje jsou stejné jak pro analog, tak i pro digitál. Ta svorkovnice může být právě různá pro analog a pro digitál. Samozřejmě do koleji nesmí být připojen ani žádný jiný zdroj, jen centrála. Pokud se připojí zároveň jiný zdroj, může dojít i k poškození centrály.

Ohledně poslání lokomotivy k naprogramování a ozvučení - moc se omlouvám, tyto služby nenabízíme. Nemáme na to kapacitu. Já sám na svém kolejišti mám lokomotivy ozvučené obvykle někým jiným. Nejčastěji v prodejnách, kde jsem je kupoval. Jen pár lokomotiv jsem si digitalizoval sám, o tom je pár videí na YouTube.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Byl to původně jen okruh od Pika než sme to rozšířili na větší okruh. Teď je připojena jen centrála ke koleji.
Přílohy
Screenshot_20230304_194845_com.android.chrome.jpg
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Pokud mě poradíte koupit určitou svorkovnicí budu rád.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Joseff píše: 4.3.2023 19:55:48 Pokud mě poradíte koupit určitou svorkovnicí budu rád.
Doporučuji nejdříve vyzkoušet, jestli je to tím. Rozebrat tu svorkovnici nebo zkusit na nějaké volné koleji úplně bez svorkovnice. Nejlepší by bylo vůbec to zkusit bez toho kolejiště, jestli tam není připojeno ještě něco k těm kolejim, co by ten signál z centrály blokovalo.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Dobrý den byl tam tento kondik
Přílohy
IMG_20230305_081422.jpg
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Udělal jsem si kolej jako programovací při programování mě svítí dole políčko zeleně vni je lokomotiva kde to píše neznámý vlak. Při programování co trvá asi 2 vteřiny. Pak přepnu na lokomotiva otevřu ji a dám rozjet a nic se neděje. Bude tam asi někde chyba v programování mě to stále píše neznámý vlak. Když dám vlak na kolejiště nic se neděje přiložím ten kondik vlak se rozsvítí a jede pomale.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Super, přesně ten kondík tam neměl, co dělat. Ten blokoval DCC signál. To je vyřešený jeden problém.
Neznámý vlak to bude psát vždy, když dekodér neumí Railcom (to je většina levnějších dekodéru a nebo když to dekodér má vypnuté). Zatím jsem Railcom testoval jen se ZIMO dekodéry.

Nyní je tedy potřeba správně zapsat nebo přečíst adresu vlaku. A poté ten vlak uložit do centrály.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Jak mám napsat přesně hodnoti?
Prosím o radu
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Položit lokomotivu na programovací kolej. Karta Prog CV a do CV1 zapsat adresu (například 3). Poté na kartě vlaků přidat vlak s adresou, která byla zapsaná do CV1 (tedy 3). Poté klidně i na programovací koleji by měla lokomotiva reagovat na rychlost, směr a funkce.

Pro zápisu sebou musí lokomotiva skubnout, jako že přijala změnu. Pokud se tak nestane, zkusit vícekrát. (bohužel nemám na vyzkoušení žádný PIKO dekodér, ale mělo by to fungovat. Testeři testují s různými dekodéry.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Přesně takto sem postupoval a lokomotiva nereaguje asi budu muset zakoupit jiný dekodér jinou značku
Odpovědět