Přidání příslušenství, výhybky Vyřešeno

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Odpovědět
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Přidání příslušenství, výhybky

Příspěvek od Rosecký Martin »

Dobrý den, mám dotaz ohledně přidávání výhybek v aplikaci TCS train. Jestli jsem to dobře pochopil tak je následující postup:
1- otevřu ikonu nový doplněk,přidám druh, výhybka
2- přidám název
3- přidám adresu,v tomto případě číslo 5 dle servodekodéru z dccdoma
4- uložím
Dotaz zní,jedna ikona má 4 výstupy. Je možné tyto výstupy použít na jednotlivé 4kusy výhybek? Jak je to z adresami zbývajících 3 výhybek a s jejich programováním.
Pochopil jsem to tak že na 1 servodekodér by měly stačit 2 ikony po 4 výstupech, skupina A a skupina B.
Snad jsem to srozumitelně popsal, děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání příslušenství, výhybky

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
s adresami příslušenství je to bohužel trochu složitější, protože každý výrobce si to udělal po svém. Asi všechny dekodéry z DCC doma používají jiné adresování než TCS a proto jsem do Android aplikace přidal přepočet, který by s tím měl pomoct. Pro začátek jen upozorním na význam slov adresa dekodéru a adresa výhybky.
  • Adresa dekodéru je v případě servo dekodéru adresa celé čtveřice výhybek. Ta se zadává v Android aplikaci TCS.
  • Adresa výhybky je už adresa každé výhybky připojené k dekodéru. Pokud v Android aplikaci vytvoříte příslušenství se 4ma výhybkama, tak pod každou výhybkou uvidíte "X: číslo". To označuje právě tu adresu výhybky.
Pokud tedy máte nastavený dekodér na adresy výhybek 5-6-7-8, pak podle přepočtu to odpovídá adrese dekodéru 1. Přikládám ještě obrázky z aplikace a vysvětlení.

Na první obrázku je ukázáno, kde najít miniprográmek pro přepočet.
Na druhém obrázku je zmíněný miniprográmek. Když dole napíšete XNET adresu, tak nahoře se zobrazí TCS adresa a zvýrazněný výstup 1-4 (výhybka 1 - 4). Funguje to i naopak a můžete překlikávat jednotlivé výstupy, pak se mění XNET adresa.
Poslední třetí obrázek ukazuje, kde je přepočtená adresa zobrazena u výhybek.
prepocet_adres.png

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Přidání příslušenství, výhybky

Příspěvek od Rosecký Martin »

Děkuji,dnes jsem si to ještě prošel, už vím jak to funguje.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání příslušenství, výhybky

Příspěvek od zavavov »

Super. Kdyby cokoliv nebylo ještě jasné, tak napište.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Přidání příslušenství, výhybky

Příspěvek od Rosecký Martin »

Dobrý den,dnes jsem zapojil servodekodér a s pomocí vaší rady a přepočtu adres se mě podařilo zprovoznit všech 8 výhybek, takže ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání příslušenství, výhybky

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
moc děkuji za informaci. Jsem rád, že vše funguje. Kdybyste měl jakékoliv další otázky, neváhejte se na mě obrátit.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět