Divné adresy při čtení CV1 Vyřešeno

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
děkuji za informace i vytvoření logu - ten bohužel zatím nedorazil. Snad tedy brzy přijde, je to jen e-mail s malou přílohou, tak by neměl být nikde problém.

Pak uvidíme, co dál.
S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od apa »

Zdravím
Hmmmm. to je divné neposílám takto přes mobil nikdy žádné soubory emailem, tak snad se to někde nezaseklo. Je možné ten vyjetý log soubor nějak zkopírovat a poslat to normálně? Jsem již bohužel trošku odrostlejší kluk a některé smart funkce na mobilu a digi blbosti dnešní debilní doby nevyužívám proto že je k životu nepotřebuji...
Zmačknul jsem jen tu modrou šipku vpravo nahoře odeslat soubor, ale neukázalo mi to nic. Má se to ohlásit nějakým oknem ( odesláno )?
Děkuji
apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
omlouvám se, včera jsem se už k tomu nedostal. Bohužel to nedošlo, pokud neposíláte e-maily z telefonu běžně, tak to asi nemáte nastavené. Pak existují ještě dvě možnosti:
1. Před stisknutím tlačítka "Stáhnout a poslat soubory" jsou ty soubory uloženy na SD kartě v centrále. Tu když dáte do počítače, tak najdete složku LOG, ve které jsou ty soubory. Jen se budou muset znovu vytvořit, protože po stažení do telefonu se automaticky mažou.
2. Možná budou ještě v telefonu na místě: "Android/data/com.tcs.app/files/Logs/Logs_(datum).zip"

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
děkuji za soukromou zprávu i LOG. Napíši to ovšem sem, kdyby někdo sledoval toto vlákno, aby byl v obraze a také aby se dočetl k řešení.

Poslední LOG, který jste mi poslal zvlášť, mimo aplikaci, tak přišel. Je divné, že ty ostatní ne, ale hlavně, že se alespoň nějak podařilo odeslat. Z logu je patrné, že opravdu není něco v pořádku, tak jsem se na to zaměřil ještě jednou a důkladněji. V podstatě jsem vyzkoušel celý můj vozový park a zjistil jsem, že je tam skutečně chyba. Našel jsem některé lokomotivy, které nešly přečíst. Chybu jsem opravil a objeví se v následující aktualizaci - předpokládám, že to bude do konce měsíce května.

Jak moc na to spěcháte a jak moc Vás to blokuje v dalším ježdění? Stačí to do konce měsíce?

Moc se Vám omlouvám za způsobené potíže a doufám, že i tak neztratíte důvěru v mé produkty.
S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od apa »

Zdravím
Jsem rád, že jste problém nalezl a vše bude ok. tak jak má být. Ještě mimo tento problém jsem brouzdal na netu ohledně napájení kolejnic v DCC
a došel k úvaze, teda omlouvám se pouze amatérské, že by ty problémy v načítání adres mohl způsobovat napájecí konektor kolejnice, které mám vyhrazené na čtení a programování.
Teda přesněji odrušovací kondenzátor, který je v konektoru napájení. Vůbec jsem netušil, že jsou konektory napájení na Analog a DCC rozdílné. Teda prý stačí vyšťípnout ten kondenzátor a je z něj konektor na DCC.
Promiňte jsem úplný začátečník a pořád něco nového objevuji. Nemohl ty chyby řekněme částečně ovlivnit tento napájecí konektor s odrušením pro analog?
Případně pokud mi můžete trošku nastínit rozdíl v těchto konektorech z odrušením a bez odrušení, jaký vliv to má na napájení DCC kolejiště.
Nicméně jste chybu našel zřejmě úplně jinde a to jsem moc rád.
Moc Vám děkuji
S pozdravem apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
co se týká DCC tak je potřeba jej rozhodně připojit rovnou ke kolejím bez kondenzátoru. Ani nevím, že se kondenzátor používal pro analog, určitě byl v lokomotivách, ale ten je potřeba ze starých lokomotiv také vytáhnout. Každopádně DCC signál je střídavý a jakýkoliv další prvek, který není pro DCC určený, může tento signál negativně ovlivnit. Pro kondenzátory a cívky to platí především. Je dost možné, že po odstranění kondenzátoru Vám to bude i fungovat, ale i přesto tam drobná chyba byla v softwaru. Respektive citlivost na změnu proudu tam byla příliš vysoká a tím docházelo k nepřesnostem.

Vůbec mě nenapadlo, že jsou konektory, které obsahují přímo kondenzátor. Takže pokud tam je, tak s ním určitě pryč. V dodávaných konektorech nic takového není, ale to jsou jen konektory k centrále a ne ke kolejím.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od apa »

Zdravím
Tak dnes jsem měl chvilku času na vyzkoušení načítací koleje a kontrolu přesnosti načtených adres. Z odcvaknutým kondíkem na napájecím konektoru koleje vše funguje tak jak má. CV1 je po kontrole CV1 několikrát kontrolováno po sobě. Potom znovu naprogramováno a následně několikrát čteno. Pro jistotu jsem vytáhl starý krumply účka i s napájecím konektorem jsou výsledky naprosto stejné. Takže je to OK!! :P
Netuším sice jestli již proběhla aktualizace tohoto konkrétního problému, ale jsem velmi rád, že je tento problém zdárně vyřešen :P :P
Děkuji
Hezký den apa
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
tak to moc rád slyším. Aktualizace ještě neproběhla, to byste si všiml. Vypadá to, že ta chyba, co jsem našel, tak je jen u určitého nastavení, které mám na jedné Roco lokomotivě (možná zapnutý RailCom). Dělám zároveň ještě více drobných oprav, tak to chci vydat najednou.

Hlavně, že Vám vše funguje. Tak ať Vám to pěkně jezdí!

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Petr
Příspěvky: 5
Registrován: 20.9.2021 20:45:09

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od Petr »

Dobrý večer

pokoušel jsem se rozjet lokmotivu podle vašeho video návodu, vše proběhlo jak mělo, bohužel se loko ani nehlo.

Mužete mi prosím poradit.

Jak zjistim  adresu dekoderu?

Děkuji za radu a pomoc  
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Divné adresy při čtení CV1

Příspěvek od zavavov »

Dobrý večer,
děkuji za přidání dotazu zde na fóru. Lokomotivní dekodér má obvykle z výroby zadanou adresu "3". Pokud je to tedy nová lokomotiva, zkuste prosím vytvořit v seznamu lokomotiv v Android aplikaci novou lokomotivu s adresou 3 a poté ji ovládat.

Pokud se jedná o starší lokomotivu nebo ji stále nejde ovládat, pak můžete zjistit její adresu pomocí "Čtení CV" s číslem 1. Na třetí kartě v Android aplikaci jsou možnosti a je tam čtení CV.

Poslední možností je do lokomotivy zapsat novou adresu pomocí "Programování CV", kde do pole "CV #" zadáte 1 a do pole "Hodnota" zadáte novou adresu lokomotivy v rozmezí od 1 do 127 a stisknete naprogramovat (pozn.: adresy můžete používat i vyšší, ale to je složitější pro začátek) .

Pokud to nebude jasné, tak napište a pokusím se udělat nějaké obrázky.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět