Servopřestavník Vyřešeno

Rady, otázky a návody k DCC produktům z e-shopu http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/.
Odpovědět
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Servopřestavník

Příspěvek od Rosecký Martin »

Dobrý den, mám dotaz ohledně servopřestavníku, jde o délku vodičů od tohoto přestavniku směrem do dekodéru, potreboval bych tyto vodiče prodloužit, je řešením přepájení na delší nebo je raději nastavit přes konektory?A jestli prodloužení nebude mit vliv na funkčnost.Nebo se bude muset použít filtr pro servopohon. Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 358
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Servopřestavník

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
omlouvám se za pozdní odpověď. Byl jsem teď pár dní mimo a na mobilu se tohle opravdu špatně řeší.

Kabely k servopřestavníkům používám z Číny: https://www.aliexpress.com/item/4000242973966.html ale jsou dost dlouhé. Je to jednoduché pro práci, ale některé pak zkracuji a mám kleště na nacvakávání těchto konektorů. Každopádně u těchto dlouhých spojení mi dochází občas k rušení a tak je vhodné dát filtr, který se prodává i na DCCDoma. Také mám v plánu je vyzkoušet, ale ještě jsem se k tomu nedostal.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
jirikral
Příspěvky: 7
Registrován: 27.3.2021 06:18:44
Bydliště: Brno
x 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Servopřestavník

Příspěvek od jirikral »

Dobrý den, nejednodušší je kabel přerušit a napájet, vložit delší kabel a pájené konce zaizolovat stahovací bužírkou. Pokud použijete filtr, který se lepí na spodek serva, je prodloužení ještě jednodušší. Filtr doporučuji při délce kabelu více jako 80-100cm.
JK
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Servopřestavník

Příspěvek od Rosecký Martin »

Děkuji za odpověď, filtr určitě použiji a vodiče nadstavím pájením.
Odpovědět