Dekodér výhybek

Rady, otázky a návody k DCC produktům z e-shopu http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/.
Odpovědět
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Dekodér výhybek

Příspěvek od Rosecký Martin »

Dobrý den, dá se nějakým způsobem zjistit jestli je dekodér funkční, mám od vás zakoupené 3kusy,začal jsem programovat serva , všechny 4 ve skupině A fuhgovali v pořádku.Dnes jsem chtěl pokračovat v dalším programování ve skupině B, nevím k čemu došlo ale při programování nebyla žádná odezva,přestaly fungovat i ty první 4 serva, zkoušel jsem i zbývající 2 dekodéry a to samé, měřil jsem napětí to je v pořádku, centrála při programování taky reaguje. Jestli by bylo možné vám ty dekodéry zaslat k prověření.Používám centrálu TCS a její mobilní aplikaci.Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dekodér výhybek

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
servo dekodéry z DCCdoma také používám na svém kolejišti a pokud si dobře pamatuji, tak se programují jen tím, že se stiskne tlačítko a přestaví se v Android aplikaci výhybka a tím se nastaví celá skupina včetně adresy. Bylo to velice jednoduché. Rozhodně se to nedělá pomocí programování CV.

Přikládám návod:
Nastavení adres a funkcí-SERVO.pdf
(188.59 KiB) Staženo 151 x

Pokud centrála funguje správně (ovládá vlaky a jiné příslušenství), pak zkusit zkontrolovat postup nastavování dekodéru a případně se domluvit s panem Králem na reklamaci.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Dekodér výhybek

Příspěvek od Rosecký Martin »

Děkuji, takže jsem si v aplikaci otevřel příslušenství,zadal jsem výhybku ,dal adresu 1 a potvrdil, následně jsem na dekodéru zapojil servopřestavník ve skupině serv A ,vypl jsem na vypínači pic 2 slot,zmáčkl jsem spínač tl 1 a v aplikaci přehodil výhybku,nenastal žádný ohlas,ani od centrály, takto jsem vyzkoušel všechny 3 dekodéry.Co se týká centrály vlaky fungují bez problémů.
jirikral
Příspěvky: 7
Registrován: 27.3.2021 06:18:44
Bydliště: Brno
x 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Dekodér výhybek

Příspěvek od jirikral »

Dobrý den, při nastavování adres neodpojujte odpojovač, ten slouží jen pro CV2-CV42. Při zmněn adresy muste stlačit a DRŽET a současně přehodit výhybku. Další věc nezačínete od jedničky, ale od pětky.
Král
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Dekodér výhybek

Příspěvek od Rosecký Martin »

Děkuji,snad už to konečně vyjde ,
Odpovědět