Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Našli jste chybu u digitální centrály TCS nebo Android aplikace? Přidejte příspěvek do tohoto fóra a někdo se Vám bude brzy věnovat. Nezapomeňte si prosím přečíst pravidla, jak hlásit chyby!
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
vypadá to, že Váš problém s telefonem vyřešilo nejspíš to vypnutí PING. Už více lidí s tím v minulosti mělo problém. Snad to tedy bude fungovat, co nejlépe. Určitě se tomu budeme ještě věnovat a pokusíme se celé řešení vylepšit.

Ohledně Marklin dekodéru jsme zatím nikam nepokročili.

Nové ikony funkcí není problém přidat, jen je potřeba vymyslet, jak by měly vypadat, aby to bylo jednoznačné. Pokud máte možnost nakreslit nebo poslat jednoduché piktogramy ke zmíněným funkcím, dost by to pomohlo.
A myslím, že kompresor už tam je, viz obrázek z návodu:
funkce.png
funkce.png (107.54 KiB) Zobrazeno 2518 x
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Zdravím

V tom popisku ikon máte myslím chybu. Teda pokud to není záměr? U ikony vypadá to jako kolo s pohledu čelem na koleji s paprsky. Já tam mám vždy nastaveno kvílení okolků kol. Mě to jako kvílení okolků přes výhybky prostě připadá. Vy tam máte ale spřáhlo? Vidíte např. ikona svěšení případně spojení spřáhla mi tam celkem chybí. Viděl bych to takto - Svěšený hák ( rozpojení spřahla ) dva háky proti sobě z napnutým řetězem ( svěšení spřáhla ) Doufám že to píšu dobře to svěšení? Mám doma nějaké Americké páry, tak proto mi tam chybí ikonka zvonu, nebo zvonku. U Amerik klasika. To je si myslím vcelku jednoduchý obrázek. Potěšil by mě takový klimbající zvoneček. Ohledně té vzduchové pumpy. Znázornil bych např. pumpu jako na kolo z výtryskem např. teček jako, že je to vzduch. Tak samo u vodní pumpy, ale pro změnu z vytryskem v podobě čárek, jako voda. Kompresor bych udělal něco jako vrtulka v bedně? Injektory mě ale nenapadají jak znázornit?
Omlouvám se, za své nápady i předlohy nových ikonek, snad Vás něco zaujme?

Děkuji moc
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Načrtnu nějaké piktogramy nových ikonek a snad se budou líbit?
Také jsem zapomněl ještě na vypusť vduchového ventilu.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 361
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od zavavov »

Děkuji za popis. Je pravda, že některé ty věcí ani nevím, co znamenají. Ve skutečné železnici mám ještě dost mezery.
Ohledně toho aktuálního seznamu ikon, tak ten je správně. Opravdu tím bylo myšleno spřáhlo. Každopádně každý to může použít, jak chce. Stejně je to i se světly, některé jsou tam prostě dvakrát. Odebírat a měnit se ikony nemůžou, jen přidávat. Maximální počet těch ikon může být 255, tak je to zatím v pohodě.

Určitě nebude problém přidat alespoň to, k čemu sežneme nebo nakreslíme obrázky.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Zdravím

Posílám k inspiraci co jsem našel na netu a doufám, že se mi to podaří tady přesunout pokud budou vyhovovat budu rád.

Popis - ´Zvon, Spřáhla vozu sepnutí / rozepnutí, kompresor, vodní pumpa, vzduchový ventil, injektor, a snad nějaké oběhové čerpadlo?
Děkuji
Přílohy
images (3).jpg
images (3).jpg (2.31 KiB) Zobrazeno 2513 x
images (2).jpg
images (2).jpg (15.5 KiB) Zobrazeno 2513 x
472371.png
472371.png (17.98 KiB) Zobrazeno 2513 x
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Ještě tady pár návrhu...
Přílohy
img_97990.png
img_97990.png (32.35 KiB) Zobrazeno 2513 x
images.jpg
images.jpg (4.41 KiB) Zobrazeno 2513 x
images (1).png
images (1).png (1.22 KiB) Zobrazeno 2513 x
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Kompresor a vzduchový ventil
Přílohy
images (1).jpg
images (1).jpg (4.8 KiB) Zobrazeno 2513 x
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

kompresor
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Kompresor
Přílohy
images (2).png
images (2).png (6.56 KiB) Zobrazeno 2513 x
apa
Příspěvky: 70
Registrován: 27.4.2021 11:57:43

Re: Potíže nejen s programováním po nové aktualizaci 1.4.2

Příspěvek od apa »

Ještě jsem zapomněl celkem zásadní funkci na některých velkých a silných parních lokomotivách. Konkrétně to je Štokr ( šnek). Neboli strojní přikladač uhlí s tendru do kotle. Konkrétně lokomotiva 498.1 Albatros byl Štokrem vybaven.

Stručný popis a pod ním ještě posílám ikonu myslím si, že podoba tam je.
Děkuji

Přikladač posouval uhlí z tendru do topeniště pomocí šnekového dopravníku, který ve své vstupní části zároveň uhlí drtil na drobné kousky. Šnek uhlí vytlačoval těsně za dvířka topeniště na přikládací plošinu, odkud bylo na plochu roštu dopravováno foukáním pomocí tlakové páry s trysek. Regulátory trysek ovládal topič, jehož do té doby velmi fyzicky náročná práce se změnila zavedením mechanického přikladače pouze v otáčení patřičnými kohoutky.
Pohon šneku byl realizován malým parním strojem, umístěným pod podlahou budky lokomotivy.
Přílohy
istockphoto-1322718147-612x612.jpg
istockphoto-1322718147-612x612.jpg (23.54 KiB) Zobrazeno 2506 x
Odpovědět