Připojení TCS-2 (+ problém se čtením a zápisem CV)

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Dobrý večer jedná se o lokomotivu a dekodér na fotce.
Dnes se mě podařilo že lokomotiva při programování na programovací koleji dvakrát cukla, rozsvítila se světla v kabinách ale když sem ji dal na stálou kolej jezdí a svítí ale nemohu jí ovládat.
Přílohy
Screenshot_20230303_184542_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20230303_184633_com.android.chrome.jpg
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Dobrý večer,
děkuji za informace. Podle zadaných informací je koupená lokomotiva analogová, ale pokud je tam ten dekodér, tak by mělo být vše v pořádku a je digitální. Ale jak píšete, tak to chování není v pořádku. Jestliže je nastavená nulová rychlost pro danou lokomotivu, tak po položení na koleje musí lokomotiva zůstat stát. Na programovací koleji také nestojí v klidu?
To cuknutí je v pořádku. Tak se má chovat každý zápis a čtení CV.

Ještě můžete zkusit reset dekodéru - zapsat do CV8 hodnotu 8. Mělo by to uvést dekodér v lokomotivě do továrního nastavení. Pak by měla lokomotiva jezdit na adrese 3.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Dobrý den,
vzpomněl jsem si ještě na jeden problém, který jsem kdysi řešil s někým na fóru a bylo to tím, že centrála byla připojena ke kolejim ještě s kondenzátorem. Celý problém je popsán zde: rady-a-postupy-f17/divne-adresy-pri-cte ... 0.html#p57

Můžete prosím zkontrolovat, jestli je centrála připojena přímo ke kolejim bez diody, kondenzátoru nebo dalších prvků?

Děkuji.
S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Udělal jsem jak sem psal a dal znova zápis CV registr ale zdá se mě že probíhá dlouho. Prosím jak dlouho má trvat?
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Kabel centrály je napojen přímo do svorek na kolejnici
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Nemůže být ten kondenzátor ukrytý v té svorkovnice na kolejích?
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Je tam obyčejná svorkovnice.
Přílohy
IMG_20230304_162705.jpg
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od zavavov »

Tušil jsem, že budete mít nějakou podobnou svorkovnici. Nemůže být součástí té svorkovnice ten kondenzátor? Myslím, že to jde rozebrat. Ale jednodušší varianta je vzít kousek nějaké koleje (bez svorkovnice) a přiložit na ni kabely z centrály. A zkusit to s lokomotivou (opatrně, aby lokomotiva nespadla třeba ze stolu nebo tak něco).
Jinak už mě nenapadá, proč by se lokomotiva měla rozjet i na nulovou rychlost.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Nemám koupit jinou svorkovnicí? Jedu do Prahy mohu se tam zastavit a koupit.
Eště mě napadlo vám lokomotivu poslat k naprogramování i k osazení zvukového dekodéru a ozvučnic. Pokud by to pomohlo.
Joseff
Příspěvky: 35
Registrován: 26.12.2022 17:32:36

Re: Připojení TCS-2

Příspěvek od Joseff »

Eště mě napadlo jestli nemá vliv celé je to v analogu ale vše sem odpojil od elektriky výhybky a vše ovládám ručně proud jde pouze do kolejí. Než ke všemu koupím dekodéry i k napojení výhybek a dalších věcí.
Odpovědět