Podpora KMŽ Kyjov

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
děkuji za zpětnou vazbu. Tohle je rozhodně moje chyba a minimálně to okno s dotazem na smazání bych tam měl dodělat. To nebude problém.

Ovšem, když tak nad tím přemýšlím, na tohle je tam přesně ten uživatelský režim. Zdá se mi, že ho nepoužíváte hlavně proto, že musíte přiřazovat znovu všem vlaky, je to tak? Co kdybych udělal v nastavení volbu, která by umožnila všem uživatelům (přihlášeným bez PINu) zobrazit a ovládat všechny vlaky, ale neměli by stále možnost upravovat, mazat a podobně... ? To by mohlo být pro Vás zajímavé, ne?

Mám teď rozdělaných hodně věcí, ale pokusím se do toho pustit, co nejdříve. Alespoň to okno s dotazem.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
KMZ_Kyjov
Příspěvky: 22
Registrován: 14.11.2021 09:35:27

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od KMZ_Kyjov »

zavavov píše: 13.3.2022 11:00:29Co kdybych udělal v nastavení volbu, která by umožnila všem uživatelům (přihlášeným bez PINu) zobrazit a ovládat všechny vlaky, ale neměli by stále možnost upravovat, mazat a podobně... ?
Tak toto by bylo super ;) Ze začátku nám bude stačit to potvrzovací okno, ale pokud by šlo to co popisujete, bylo by to skvělé. Vyčlenil bych pak jeden admin telefon a všichni ostatní by pak viděli vše a ovládali vše, jen by neměli možnost dělat ty úpravy včetně mazání. Zůstala by pak i možnost konkrétnímu uživateli nějaké vlaky odebrat? Např. na výstavě máme tablet pro veřejnost, kde si na jednokolejce krouží s jednou soupravou. Tablet je sice pod naším dozorem, ale znáte nenechavé děti, někdy kliknou na něco ani nevíte jak, nechtě klikne na mašinu se kterou nemá jet a je problém. :shock: Ale to už si asi moc vymýšlíme že? :) Pokud by to byl problém, posílíme prostě dozor.
I tak ale díky za vaši rychlou reakci. O víkendu 9. a 10. dubna máme výstavu, tak se přijeďte podívat. ;)
Uživatelský avatar
KMZ_Kyjov
Příspěvky: 22
Registrován: 14.11.2021 09:35:27

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od KMZ_Kyjov »

Obrázek
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
tak jsem se na to včera trochu víc díval a zkoušel jsem následující:
Přidat skupinu - kromě Admin a Uživatel bude ještě Host. Host a uživatel se v základu budou chovat stejně, ale skupině přihlášené jako uživatel bude možné přidávat práva jako třeba zobrazit a ovládat vlaky bez přiřazení, připojit se bez potvrzení, případně vkládat/upravovat/mazat (to až později). Bohužel obě úrovně zatím budou přístupné bez PINu, což není zrovna nejlepší, ale pro přístup s PINem by to vyžadovalo mnohem více změn. Ještě se pokusím to trochu více promyslet.
Jen ještě nevím, kdy to bude hotové, musím to důkladně otestovat. Pokusím se alespoň to potvrzovací okno přidat do té Vaší výstavy.

Děkuji za pozvání na výstavu, mám ji v kalendáři, ale zatím nemohu s jistotou říct, jestli se zastavím.

A ještě jedna věc, na ovladači jsem našel několik chyb, hlavně kolem NFC, tak pracuji na opravách.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
KMZ_Kyjov
Příspěvky: 22
Registrován: 14.11.2021 09:35:27

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od KMZ_Kyjov »

Jo, tímto by to určitě šlo vyřešit. Ale vám přiděláváme starosti akorát, co? :) Zatím bude určitě stačit aspoň to potvrzovací okno. Díky moc za ochotu. ;)
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
aktualizace Android aplikace s potvrzovacím oknem je již v Google obchodě. Je to verze 1.1.1 a nic dalšího jsem tam raději nedával. Mám sice hotovou i tu složitější variantu, kterou jsem nakonec ještě vylepšil o PIN pro uživatele. Ale neodvažuji se to vydat bez většího testování a na to bohužel teď nemám čas. Mám rozdělaných hodně dalších věcí, které potřebuji dokončit....

Ještě k ovladači TCS-RC: Našel jsem tam několik chyb, které je potřeba opravit. Některé jsem již opravil, ale aktualizace také čeká na otestování. Je tam například problém s načítáním NFC. Některé další problémy jsou vypsány i tady na diskuzním fóru v kategorii pro ovladač TCS-RC.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
KMZ_Kyjov
Příspěvky: 22
Registrován: 14.11.2021 09:35:27

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od KMZ_Kyjov »

Zdravíme z Kyjova po delší době ;) Na jaře i teď na podzim jsme s TCS centrálou odjeli dvě výstavy a prakticky bez větších problémů. Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s aplikací? Bude nějaká aktualizace co se týče těch uživatelů jak jsme se bavili dříve? Třeba i po novém roce? Jinak jediný problém co jsme zaznamenali s centrálou byl, že se jednou nějakým záhadným způsobem smazala složka s diesel mašinama. Na SD kartě chyběl úplně adresář "DIESEL". Naštěstí máme vše zálohované a dohrát ji zpět bylo otázkou chvilky. Asi nějaký bug, jen abyste o tom věděl, netuším vůbecm jak se to tak mohlo stát. Ale náhodné smazání někým jsme vyloučili, to by musel jeden člověk jednu diesel mašinu po druhé mazat s potvrzením a tak pečlivého sabotéra jsme nenašli. :) Jak ale říkám, je to jen takový ojedinělý poznatek, určitě ne něco, co bychom chtěli řešit, stalo se to jen jednou a záloha to hned napravila.
Dále mám dotaz k bezdrátovému ovladači. Asi nemáme nejnovější sw (napravíme), ale chci se zeptat, zde byl někdy řešen problém s připojením ke skryté wifi? Ovladač totiž nemá možnost ručně přidat síť. Wifi máme skrytou z bezpečnostních důvodů, aby se nám na ni během výstavy nepokoušelo připojovat více zařízení a nezatížilo to router (riziko pádu spojení). Ovladač jsme se tedy pokusili připojit na "odkryté" síti, což proběhlo v pořádku. Jakmile ale v nastavení wifi zapneme skrytou síť, ovladač už se k ní nepřipojí, byť má přístupové údaje k ní uložené. Je možné toto nějak pořešit?
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
to rád slyším, že nenastaly žádné větší potíže. Smazání celé složky je opravdu záhadou, to nemohl ani někdo udělat jednu položku po druhé, to by alespoň zůstala prázdná složka. Tohle slyším teda poprvé, snad se to tedy už nebude opakovat.

Ohledně aktualizace, v podstatě jsem teď trochu utlumil veškerý vývoj, protože se věnuji s dalšími lidmi úplně nové centrále. Bude se jednat o skoro stejnou, jen bude mít pár věcí navíc. Viz digitalni-centrala-tcs-a-tcs-2-f2/zakla ... 2-t70.html Poté, co tohle dokončím, tak bych rád některé softwarové změny přenesl i zpět do původních centrál, ale ještě to potrvá.

Skrytou WiFi ovladač skutečně neumí, přidám si to na seznam úkolů a přidám to, jak se budu věnovat aktualizaci ovladače - to by mělo být snad ještě do Vánoc, protože je tam potřeba udělat pár změn.

Omlouvám se, že nemám teď tolik času, ale snad brzy vše napravím.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Uživatelský avatar
KMZ_Kyjov
Příspěvky: 22
Registrován: 14.11.2021 09:35:27

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od KMZ_Kyjov »

Díky za reakci. O nové TCS 2 víme, díval jsem se na nové funkce a po pravdě netuším, zda by konkrétně pro nás měl upgrade smysl. Co myslíte? Za nás hardwarově funguje vše OK a spíše řešíme jen úpravy v aplikaci. Ty by měla být stejná pro TCS i TCS 2, pokud jsem to správně pochopil.

Co se týče aktualizace aplikace i ovladače, nijak to nespěchá. Máme stejně teď zimní odstávku a na klubu budeme zase až od března. Takže času dost, další výstavu plánujeme na květen. ;)
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora KMŽ Kyjov

Příspěvek od zavavov »

Souhlasím, že TCS-2 pro Vás asi nemá význam. V podstatě jde především o to, aby centrála měla vlastní WiFi a také na starou centrálu se nedají v této krizi už sehnat součástky. A aplikace bude stejná pro obě centrály, jen některé funkce budou vypnuté pro starou centrálu. Už nyní je možné si novou aplikaci se starou centrálou vyzkoušet jako interní tester. Několik lidí už takto aplikaci testuje.
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět