Problém s obrázky mašin v aplikaci (+záloha SD karty) Vyřešeno

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Odpovědět
Ravol
Příspěvky: 1
Registrován: 10.3.2023 06:13:42
x 2

Problém s obrázky mašin v aplikaci (+záloha SD karty)

Příspěvek od Ravol »

Měl jsem problémy s vkládáním obrázků mašin – nejspíše kvůli stabilitě připojení, protože mi to po vložení fota vždy napsalo, že se aplikace odpojila a musí se restartovat – po spuštění obrázek nikde - došlo mi, že je to tím, že se nestihl nahrát na SD kartu. Lze to obejít tak, že se obsah SD karty zazálohuje na PC a foto se z PC na SD kartu manuálně vloží. Předem se ale v PC foto upraví tak, aby jeho velikost byla 600x200 pixelů a aby obrázek byl ve formátu jpg. Pak se v adresáři „trains“ na SD kartě rozklikne adresář kde je předmětná lokomotiva – např. adresář „diesel“ – tam se podíváme, jak se jmenuje soubor s daty – např. „1_2.tr“ – v tom samém adresáři se vytvoří nový adresář „img“ a do něj se obrázek překopíruje – obrázku přepíšeme název tak, aby byl stejný jako soubor s daty – v tomto případě tedy bude mít obrázek název „1_2.jpg“. Vše zazálohujeme na PC, ale raději si necháme i původní zálohu z SD karty.
SD kartu vyjmeme z PC, vložíme do centrály a vyzkoušíme – v aplikaci by již měl být místo loga mašiny vidět její obrázek. Pokud je vše jak má být, původní zálohu můžeme z PC smazat a nechat si novou jako záložní – např. pro případ poškození původní SD karty apod. Zálohu pak stačí nahrát z PC do nové SD karty a o nic nepřijdeme.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s obrázky mašin v aplikaci.

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
Moc děkujeme za skvělý a detailní návod. Určitě se najde někdo, komu to může pomoct :-)

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět