Pocukávání serv

Nevíte si rady, jak něco nastavit nebo rozjet?
Odpovědět
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Pocukávání serv

Příspěvek od Rosecký Martin »

Dobrý den, mám dotaz, při zapojení centrály do elektrické sítě mě pocukávájí některé serva u výhybek, mám na všech napájené filtry, je to běžné nebo je v tom nějaký problém.Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pocukávání serv

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
děje se to po celou dobu nebo jen po zapojení centrály cuknou a to je vše? Pokud je to jen po zapnutí centrály, tak centrála po zapnutí posílá všem výhybkám signál o posledním zapamatovaném stavu. Je to celkem novinka, takže je možné, že všechny serva trochu cuknou při této aktualizaci.
Pokud bzučí nebo cukají celou dobu, tak to bude asi něco kolem dekodéru. Například napájení by na to mohlo mít vliv, já všechny dekodéry napájím z externího napájení a ne z DCC centrály.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Pocukávání serv

Příspěvek od Rosecký Martin »

Je to jen při zapnutí centrály a jen některé serva,jinak napájení dekodéru mám taky zvlášť,
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pocukávání serv

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
jo tak to mi dělá taky, ale nemám tam ani filtry. Zkusím zjistit, co by na to mohlo mít vliv. Možná délka vodičů k servu...
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Rosecký Martin
Příspěvky: 21
Registrován: 19.4.2021 07:07:33
x 3

Re: Pocukávání serv

Příspěvek od Rosecký Martin »

Ta délka asi ne, některé serva mám i vice než metr od dekodérů a nedělají nic,, z 18 kusů to dělají 3 a pokaždé ty samé, zatím to nemá vliv na provoz ale uvidím když se to prováže s TC programem
Odpovědět