Zapojení křížení pro DCC provoz Vyřešeno

Otázky zaměřené na digitální řízení modelové železnice, digitalizaci lokomotiv a vše o DCC.
Odpovědět
vkocman
Příspěvky: 2
Registrován: 21.8.2022 13:56:09

Zapojení křížení pro DCC provoz

Příspěvek od vkocman »

Obrázek
Obrázek z FB od KKK-KOLEJE s laskavým svolením autora

Zdravím, pro svůj modul stanice Smiřice si stavím obdobné křížení, jako postnul včera (20.8.2022) Karel v jeho příspěvku.
Postavil jsem si již hodně výhybek (minimálně 50% na Smiřicích a i na jiné moduly). Všechny jsou ale jednoduché, jedna srdcovka, přepínání polarity jsem vyřešil mikrospínačem uchyceným u serva ve 3D tištěném držáku. Vše funguje bez jakýchkoliv problémů.
Nyní k dotazu samotnému:
Jak je uvedeno shora, na "hradeckém" zhlaví stanice je křížení. Hledal jsem za pomoci "strýčka" Googleho, jak správně nařezat kolejnice - toto snad řeší přiložený obrázek. Ale ani stavitel "mechanického" provedení mně nedokáže poradit, jak připojit vlastní "střed" křížení na mikrospínače (nemám ani problém s vložením více kusů relé) tak, aby vlaková cesta fungovala s DCC bez jakýchkoliv závad = možné zkraty, popř. ztráta napájení HDV.
Nejsem úplný BFU, jak píšu, už jsem cosi postavil, dokážu se i "pohrabat" v CV dekodérů, ale tady se nějak ztrácím. Na každém svém obrázku zapojení jsem vždy došel do zkratu.
Proto prosím pouze o nějaké relevantní schéma zapojení. A protože to o sobě vím, že žádný učený z nebe nespadl a že pro mnohé je to triviální dotaz, bude asi opravdu stačit pouze to schéma.
Děkuji
Přílohy
FB_IMG_1661011797549.jpg
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení křížení pro DCC provoz

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
tak tohle je trochu složitější. Já osobně jsem nic takového ještě neřešil a asi bych to nechal na někom, kdo s tímto má více zkušeností. Zkusil bych třeba nějakou skupinu na Facebooku, tam by mohl někdo vědět.

Omlouvám se, že jsem nepomohl. Asi by to bylo na delší dobu, něco vymyslet.
S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
vkocman
Příspěvky: 2
Registrován: 21.8.2022 13:56:09

Re: Zapojení křížení pro DCC provoz

Příspěvek od vkocman »

Dobrý den,

od kamaráda Milana Ferdiána jsem dostal na shora uvedený "problém" dole připojený odkaz, na kterém je problém vyřešen a popsáno řešení:
https://www.austromodell.at/index.php?s ... tegorie=42

Doufám, že to pomůže všem, nejenom mně :D
Odpovědět