digitalizace lokomotivy

Otázky zaměřené na digitální řízení modelové železnice, digitalizaci lokomotiv a vše o DCC.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 5
Registrován: 20.9.2021 20:45:09

digitalizace lokomotivy

Příspěvek od Petr »

Dobrý večer
dále bych měl dotaz jak zdigitalizovat lokomotivu, nebo tedy jak zjistím jaký dekodér do dane loko patří.
děkuji
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 348
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
Bydliště: Brno
x 31
Kontaktovat uživatele:

Re: digitalizace lokomotivy

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
u digitalizace hodně záleží o jakou lokomotivu se jedná a jak je stará. Pokud se jedná o novější, která je připravena na digitál, tak pak výrobce obvykle píše v návodu nebo na svých stránkách typ konektoru, do kterého padne dekodér. Bývá to označeno jak NEM a čísla. Podle toho se pak vybírá dekodér. Tam ještě záleží jestli se zvukem či nikoliv a kolik peněz za něj chcete dát.
U starších lokomotiv, které nejsou připraveny na digitál se to už musí dělat složitěji a to tak, že se odpájí dráty a případná elektronika a připájí se dekodér. Například jako tady jsem digitalizoval jednu hodně starou lokomotivu: http://www.zavavov.cz/cz/modelova-zelez ... se-zvukem/

Já osobně doporučuji při kupování lokomotiv nechat digitalizaci na výrobci. Objednával jsem Kvatro od IT vlaky a nechával jsem si tam dávat i zvuk a vše od nich. Nebo si přímo vybrat lokomotivu digitalizovanou. Případně svěřit digitalizaci někomu jinému, kdo s tím má zkušenosti.

Já to mám tak, že jsem si některé lokomotivy starší digitalizoval sám, ale dekodér jsem si nechal nastavit tam, kde jsem jej kupoval. Nebo pokud to šlo, tak jsem si nechal digitalizovat lokomotivu hned při koupi. U lokomotiv se zvukem dávám dekodér ZIMO, ale do starších bez zvuku kupuji jen LaisDCC (Čína), které se prodávají i tady v česku na DCCdoma: http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=17.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkujeme ZAVAVOV
Odpovědět