Arduino

Otázky zaměřené na digitální řízení modelové železnice, digitalizaci lokomotiv a vše o DCC.
Odpovědět
ondřej001
Příspěvky: 3
Registrován: 5.5.2021 13:08:36

Arduino

Příspěvek od ondřej001 »

Dobrý den, chtěl jsem se optat na možnost ovládání v DCC vyhýbky přestavníkem MP1 pomocí arduina, jako jste dělal osvětlení pomocí arduino nano ch340.Potřeboval bych skloubit možnost automatiky pomocí arduina - ir senzorů - vyhýbky a zároveň občasné přetavení myší MM.
Cokoli Vás napadne, rád uvítám.
Uživatelský avatar
zavavov
Příspěvky: 98
Registrován: 16.3.2021 08:37:58
x 2
x 10

Re: Arduino

Příspěvek od zavavov »

Zdravím,
zdánlivě jednoduchá věc asi bude trochu složitější, pokud na to chcete jít přes DCC. Dekodér osvětlení z Arduina vychází z tohoto kódu, který jsem psal: https://github.com/zavovi/DCCSniffer pro tohle zařízení: http://www.zavavov.cz/cz/modelova-zelez ... uina-nano/, ale dá se to v podstatě použít na cokoliv. Bohužel to umí jen přijímat DCC a na to reagovat. Neumí to komunikaci s MM ani detekovat senzory ani posílat DCC signál. Já osobně bych doporučil to nějak vyřešit na straně centrály. Například centrála TCS (http://www.zavavov.cz/cz/tcs/) umí detekovat senzory po sběrnici S88, tam by se připojila IR závora, dále také podporuje připojení MM a umí ovládat výhybky na základě senzorů. Takže tohle by bylo nejjednodušší řešení.

Pokud máte jinou centrálu, tak pak asi jedině programem na PC, který by reagoval na senzor a podle toho změnil výhybku. Myslím, že jinak s Arduinem to nepůjde, protože to nemůže vysílat DCC signály na stejných vodičích, jako centrála - to by šlo do kolize a zkratu.

S pozdravem,
ZAVAVOV
Pomohl Vám tento příspěvek, dejte prosím srdíčko. ❤
Vyřešil tento příspěvek Váš problém, označte jej prosím jako vyřešeno. ✔ - Pomůžete tak ostatním, kteří mohou mít podobný problém.
Děkuji ZAVAVOV
Odpovědět